Dřevěné podlahy: Nadčasová investice do tradice
 

Dřevěné podlahy patří k aktuálním trendům bytového designu. Přízeň si získaly především pro své jedinečné vlastnosti, dlouhou životnost a přírodní vzhled. Stále častěji se proto dřevěné podlahy využívají jako designový doplněk, který výrazným způsobem formuje prostor interiéru, dodává mu osobitost a navozuje přírodní atmosféru.

Dřevěné podlahy patří mezi podlahové krytiny, které nabízejí širokou škálu materiálů a provedení, například masivní podlahy, parkety nebo třeba moderní dřevěná mozaika. V případě materiálu můžete vybírat z tradičních evropských dřevin, například smrk, borovice, třešeň či dub, nebo z exotických dřevin, jako je teak, bambus nebo merbau.V naší nabídce naleznete dřevěné podlahy od renomovaných evropských výrobců. Výrobci, jako je švédský Kährs, Bauwerk, holandský Solidfloor nebo LM Flooring patří ke světové špičce v oblasti výroby podlahových krytin. Nabízejí kvalitní dřevěné podlahy, které otevírají nové perspektivy v jejich použití pro konstruktéry a bytové designéry.

Marmoleum click

Podlahovina Marmoleum® click byla inspirována vzájemným souzněním přírody a života lidí. Byla vytvořena tak, aby splňovala i ty nejnáročnější požadavky na moderní vzhled a funkční vlastnosti. Marmoleum® click je přírodní plovoucí podlahovina vyráběna v lamelách a ve čtvercích. Její vrchní vrstvu tvoří materiál Marmoleum®, který je vyráběn ze směsi obnovitelných surovin a tím nepoškozuje životní prostředí. Nejdůležitější složku tvoří lněný olej, který je získáván z rostlin lnu. Společným smícháním s pryskyřicí, dřevitou moučkou, vápencem a přírodními pigmenty vzniká směs, která je pod vysokým tlakem lisována na jutovou textilii. Pod vrchní vrstvou materiálu Marmoleum® je umístěna voděodolná, extrémně hustá dřevovláknitá HDF deska opatřená z rubu vrstvou korku.

Díky vrchní vrstvě z materiálu Marmoleum® můžeme tuto podlahovinu řadit mezi ekologické podlahové krytiny, které přispívají ke zdravému bydlení. Marmoleum® zajišťuje přirozenou antistatičnost, prach i špínu lze snadno a rychle odstranit. Na jeho povrchu nedochází k množení bakterií, čímž je nejvhodnější podlahovinou pro lidi trpící alergiemi nebo astmatickými obtížemi. V domě je podlaha vystavena značné zátěži.

Marmoleum® click je trvanlivá podlahovina a díky dvouvrstvé povrchové úpravě Topshield ještě odolnější vůči nečistotám a otěru. Kvalitní přírodní pigmenty poskytují barevnou stálost, takže Vaše podlaha bude vypadat stále perfektně. Marmoleum® click navíc snadno dosahuje pokojové teploty, nestudí, zajišťuje útulnost, pohodlí a pocit tepla.

 Vinylové podlahy


Potřebujete zkombinovat vlastnosti PVC podlahy a odolnost proti vlhkosti? Vyberte si podlahu z vinylu.

Vinylová podlaha je heterogenní podlahová krytina z tvrzeného PVC, složená z několika na sebe nalisovaných vrstev. Na vrchní vrstvě je fotografický dekor chráněný transparentní nášlapnou vrstvou. Kvalitní vinylové podlahy jsou chráněny PUR ochrannou vrstvou, která zabraňuje špinění a ulehčuje údržbu. Vinylové podlahy se vyrábějí ve formě samostatných PVC lamel určených k celoplošnému lepení k podkladu, nebo jako plovoucí podlaha. Všechny varianty jsou vhodné pro použití podlahového topení.

Vinylové podlahy jsou rozměrově stabilnější a pocitově teplejší oproti laminátové podlaze a hlavně odolné vůči vlhkosti a vodě. Díky celoplošnému lepení a charakteristiky samotného materiálu docílíte skvělé akustiky v místnosti. S vinylovou podlahou získáte dokonalý komfort při chůzi a oceníte snadnou údržbu.
 

Laminátové podlahy


U výběru laminátové podlahy se především zaměřte na její kvalitu. Laminátová podlaha s extrémně nízkou odolností proti oděru vám stěží udělá radost. Kvalita laminátové podlahy je určena dvěma základními parametry materiálu:

•odolnost laminátové podlahy při zatížení
•tzv. hodnota oděru laminátové podlahy


Výrazný vliv na kvalitu laminátových podlah mají také nosná deska a zámkový systém. Většina laminátových podlah se pokládá jako "plovoucí" podlaha, to znamená, že je položena na horní části stávajícího povrchu, aniž by byla nějak spojena s podkladem. Jednotlivé díly se spojují pomocí tzv. zámků. Mezera u zdi je zakryta soklovou podlahovou lištou, která je sladěna k materiálu laminátové podlahy.